Pravda je ta, že technologické společnosti nutí svoje uživatele, aby stále častěji kontrolovali co se děje nového a pomocí "hracích" a přesvědčovacích dovedností se vás snaží učit závislosti na kontrolování přísunu nových informací z jejich sociálních sítí.
Dělají to za účelem zisku. Od roku 2008 se počet uživatelů sociálních sítí téměř 100x násobil. Společně s tím začala růst touha společností získávat vliv a taktéž nové fanoušky. Facebook a sociální sítě typu LinkedIn, Twitter nebo Instagram začali vkládat komerční příspěvky a upřednostňovat placený obsah. Současná realita je ta, že už nikdo z obyčejných lidí téměř nic nesdílí. Žádné fotky, videa nebo příspěvky.
Veškerý obsah je dnes vytvářen placenými profesionály, stránkami, společnostmi, značkami, které se snaží vám něco prodat a nebo si získat váš vliv. Ze sociálních sítí, kde si lidé vyměňovali názory se stala promenáda mediálního obsahu, který je vysoce komerční a nemá nic společného s původním účelem, komunity a sdílení obsahu mezi přáteli.
Jediné co se nyní dá udělat, je deaktivovat účet a začít opět používat email, mobil, SMS či messenger. Je nutné komunikovat přímo, bez prostředníka, který na tom bude vydělávat peníze.
https://techcrunch.com/2017/10/28/how-i-cured-my-tech-fatigue-by-ditching-feeds/
https://techcrunch.com/2018/12/23/the-year-social-networks-were-no-longer-social/